?? | Szociális Európa : Mi jót hoz ez az embereknek ? Több mint két év telt el a szociális jogok európai pillérének elfogadása óta. Az új Európai Bizottság 2020. január 14-én meghatározta a Szociális Európa prioritásait. Miért van szüksége az Európai Uniónak szociális pillérre? Kik a társadalmi Európa erőteljes előmozdítói, és kik…
A Millennium Intézet és a Friedrich-Ebert-Stiftung Budapest nagyszabású, nemzetközi konferenciát tart a szociális jogok európai pillérének témájában. A Göteburgi Deklarációval az Európai Unió ki fogja nyilvánítani szorosabb elkötelezettségét a közösség szociális dimenziói felé. Már az utóbbi években is többször volt arra szándék, hogy az együttműködés szociális dimenzióját is erősítse, azonban eddig ez elsősorban az eurozóna tagjait érintette….
Az Európai Unión belüli szabad mozgás a szövetség egyik legnagyobb vívmánya. A schengen zóna léte önmagában kifejezi az EU népeinek egymás iránti bizalmát, nyitottságát és érdeklődését. Magyarország idén egy évtizede a zóna tagja. Lehetetlen túlértékelni azokat az előnyöket és hasznokat, amelyeket a magyarok és az EU más országbeli polgárai élveznek a zóna tagjaiként….
A legveszélyesebb igazság az, aminek hívei őszintén hiszik, hogy mindenki más igazságát fel kell számolni. A költözés, a vándorlás egyidős az emberiség történetével. Az emberi civilizáció egyik sajátossága, hogy az egyének folyamatosan új városokat, kultúrákat, új közösségeket hoznak létre, amelyek formálják az emberiség tudását, tudományos haladását, termelékenységét – létezését. A szíriai polgárháború és…
A világban energiaforradalom zajlik: az LNG-technológia, a megújuló energetika, a palagáz, energiahatékonyság növekedése. A gazdasági növekedésre és politikai stabilitásra vonatkozó várakozások alapjaiban formálják a jövő energetikáját, a változás átírja az energetika, a gazdasági racionalitás és a nemzetközi rend elmúlt fél évszázadban megszokott kereteit. A Millennium Intézet következő konferenciáján ennek áttektintésére vállalkozunk! Magyarország manapság…
A magyar gyógyulás állam által fenntartott intézményrendszere ezer sebből vérzik. Az ellátó intézmények szerkezete töredezett, állandó adósságzavarral, eszköz- és szakemberhiánnyal küzdenek, az utóbbi években növekszik a kórházi fertőzések veszélye. A háziorvosi- és szakellátásban egyre nagyobb ellátási hiányok jelentkeznek. Az egészségügy az ország egyik legnagyobb kihívása, mégis alig-alig része a közéleti vitáknak. Több nagy…
A nemzetközi összehasonlító mérések azt mutatják, hogy hazánk köz-, és felsőoktatás eredményei terén is egyre jobban lemarad. Már arról sem veszünk igazán tudomást, hogy a frontális oktatás korszaka véget ért. Az információs kor iskolája kreativitásra, alkotásra, önálló problémamegoldásra tanít, teret nyit a nyelvtudás ás a digitális írástudás irányába. A világ fejlett oktatási rendszerei…
A demokrácia csak akkor működik, ha gondolatok és vélemények is szabadon versenyezhetnek. Magyarországon a nyilvánosságot egyre inkább irányított média uralja. A piac működését jelentős részben politikai megfontolások mentén működő erők befolyásolják, miközben a médiaszabályzást intézményes szinten is hozzátorzították a politikai motivációjú működési modellhez. A jelenség nem 2010-ben kezdődött, de azután ért el új,…
A Millennium Intézet következő konferenciáját “Európa Expressz: Következő megálló?” címmel rendezzük. Milyen irányba tart a politikai integráció folyamata? Hogyan közelíthetők meg az EU törésvonalait okozó különbségek ország és ország között? Mi magyarok milyen EU-t szeretnénk magunknak és Európának? Ezekre a kérdésekre keressük a választ konferenciánkon. 9.00 – Regisztráció, érkezés 9.30 – Bevezetők: Andor László…
Rengeteg, sokszor ellentmondó állítás vesz minket körül az Európai Unióról. Sokszor sok az értelem és kevés a tény ezekben a vitákban. Konferenciánkon tényekre alapozva nézzük meg, mit is jelentenek az EU-források Magyarországnak. Gondolkodunk arról is, merre mehet, merre menjen tovább az EU támogatási rendszere 2020 után. Az alábbi kérdéseket járjuk körül: “Jól”, “rosszul” vagy átlagosan…
Keresés
Lájkolj!
-
Mostanában
Categories
- amerika
- automatizálás
- belpolitika
- brexit
- covid
- demokrácia
- egészség
- egészségügy
- előválasztás
- energetika
- esszé
- európa
- európai unió
- fenntarthatóság
- fidesz
- gazdaság
- gender
- geopolitika
- globalizáció
- hozzászólás
- huxit
- ifjúság
- interjú
- internet
- jogállam
- kereskedelem
- klíma
- kohéziós politika
- konferencia
- könyvajánló
- közép- és kelet-európa
- külpolitika
- média
- médiaszabályzás
- migráció
- milleniumintezet
- minimálbér
- munka
- németország
- népszavazás
- oktatás
- Orbán Viktor
- orosz-ukrán háború
- paks2
- pénzügy
- PISA
- podcast
- populizmus
- Putyin
- rendezvény
- Schengen
- szociális európa
- szolidaritás
- társadalom
- technológia
- tudomány
- Uncategorized
- választás
- világ
- zene